Rezultat rușinos pentru CFR Cluj la pauza meciului cu Lincoln Red Imps din Gibraltar

Inquam Photos - George Călin
Inquam CFR Cluj supercupă

La pauza meciului din Gibraltar, în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, campioana României, CFR Cluj este condusă cu scorul de 1 - 0 de echipa Lincoln Red Imps. Golul a fost înscris în minutul 45.

CFR Cluj a început în formula de start cu fundaşii Danijel Graovac şi Iasmin Latovlevici, marţi seara, contra echipei Lincoln Red Imps, pe Victoria Stadium din Gibraltar, în prima manşă a turului al doilea preliminar al Ligii Campionilor al fotbal.

Antrenorul Marius Şumudică nu poate conta pe Billel Omrani, suspendat, astfel că în atac a fost titularizat Gabriel Debeljuh.

De la gazde lipseşte Tjay De Barr, singura absenţă din primul ''unsprezece'' faţă de turul anterior, Kike Gomez urmând să înceapă din primul minut.

Echipele de start:
Lincoln Red Imps: 13. Kyle Goldwin - 5. Scott Wiseman, 6. Bernardo Lopes, 14. Roy Chipolina (căpitan), 16. Jesus Toscano - 4. Kian Ronan, 26. Mustapha Yahaya, 17. Marcos Rosa - 10. Liam Walker, 29. Kike Gomez, 66. Ethan Britto. Antrenor: Raul Castillo.
Rezerve: 1. Manuel Soler - 7. Lee Casciaro, 8. Graeme Torrilla, 15. Brian Gomez, 18. Nikita Kovalonoks, 19. Julian Valarino, 20. Fernando Carralero, 21. Leon Moore, 24. John Sergeant, 88. Emmanuel Ocran, 99. Dylan Peacock.
CFR: 87. Giedrius Arlauskis - 16. Mateo Susic, 29. Rachid Bouhenna, 6. Danijel Graovac, 14. Iasmin Latovlevici - 5. Jonathan Rodriguez, 8. Runar Mar Sigurjonsson - 18. Valentin Costache, 10. Ciprian Deac (căpitan), 7. Adrian Păun - 22. Gabriel Debeljuh. Antrenor: Marius Şumudică.
Rezerve: 34. Cristian Bălgrădean, 89. Otto Hindrich - 4. Cristian Manea, 11. Alexandru Chipciu, 13. Denis Ciobotariu, 21. Anas Tahiri, 27. Claudiu Petrila, 28. Ovidiu Hoban, 76. Guessouma Fofana, 92. Mike Cestor, 94. Cătălin Itu.

Arbitru: Willy Delajod; arbitri asistenţi: Mehdi Rahmouni, Erwan Christophe Finjean; arbitru de rezervă: Thomas Leonard (toţi din Franţa)