Rezultat-șoc în Liga Campionilor: Villarreal, locul 7 în Spania, o elimină pe Bayern și merge în semifinale

villarreal bayern

Bayern Munchen a fost eliminată în sferurile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), în manşa a doua a acestei faze. În tur, Villarreal s-a impus cu 1-0. Campioana Germaniei a condus cu 1-0, dar Chukwueze a egalat în minutul 88, la unul dintre puţinele contraatacuri ale oaspeţilor.

Bayern Munchen - Villarreal, scor (0-0), 0-1, în tur;

Au marcat: Lewandowski '52 / Chukwueze '88.

Au evoluat echipele:

Bayern: Neuer - Pavard, Upamecano, L. Hernandez (Davies '87) - Sane, Kimmich, Goretzka, Coman - Musiala (Gnabry '82), T. Muller (Choupo-Moting '90) - Lewandowski. Antrenor Julian Nagelsmann;

Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, P. Torres, Estupinan - Lo Celso, E. Capoue, Parejo, Coquelin (Chukwueze '84) - G. Moreno, Danjuma (Alfonso Pedraza '84). Antrenor Unai Emery.

Cartonaşe galbene: Lewandowski '33 / Foyth '59, Lo Celso '90+1.

Arbitru: Slavko Vincici (Slovenia)

Miercuri, de la ora 22.00, se dispută celelalte două jocuri din manşa a doua a sferturilor, Liverpool - Benfica Lisabona (scor 3-1 în tur) şi Atletico Madrid - Manchester City (0-1).

În semifinalele programate la 26/27 aprilie şi 3/4 mai se vor întâlni Manchester City/Atletico - Chelsea/RealMadrid şi Benfica/Liverpool - Villarreal.