DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Rezultatele etapei a treia în fotbal virtual: SuperCupa #jucămdeacasă

descopera.ro
fotbal

Cinci echipe au punctaj maxim după meciurile din etapa a treia a SuperCupei #jucămdeacasă, turneul caritabil de FIFA20 11v11 organizat de Federaţia Română de Fotbal Virtual, potrivit Agerpres.

ACS Înainte Modelu, ACS Poli Timişoara, Universitatea Craiova, CSV Gaz Metan Mediaş şi FC Dinamo eSports au obţinut, sâmbătă seara, a treia lor victorie în competiţie.

Faza grupelor va avea loc în perioada 21-29 aprilie, optimile de finală sunt programate pe 2 şi 3 mai, sferturile pe 5 şi 6 mai, semifinalele pe 9 mai, iar finala va avea loc în data de 10 mai.

Meciurile din această SuperCupă caritabilă vor putea fi afişate pe platforma partenerilor de la Bilete.ro, acolo unde cluburile pot expune bilete virtuale pe care suporterii şi iubitorii fotbalului real şi al celui virtual le pot achiziţiona, astfel încât sumele obţinute să fie donate către diverse cauze sociale: spitale, centre medicale, sportive, centre de copii şi juniori, renaşterea unor cluburi reprezentative din România, secţiunile de eSports ale cluburilor etc.

Partidele din etapa a patra sunt programate duminică seara.

Rezultatele din etapa a treia:

Grupa 1

Academica Clinceni - AFC Vulturii Târgu Mureş 0-0

FC Petrolul Ploieşti - ACS Mostiştea Ulmu 2-1

Clasament: 1. Petrolul 7 puncte, 2. Academica 5 puncte, 3. Vulturii 4 puncte, 4. Mostiştea 0 puncte.

Citește și: Nelu Tătaru: ‘Nu recomand relaxare deocamdată. Avem încă decese, avem încă persoane în Terapie Intensivă’

Grupa 2

ACS Înainte Modelu - Asociaţia Club Sportiv Corbeanca 1-0

FC Rapid 1923 - FC Hermannstadt 2-2

Clasament: 1. Înainte Modelu 9 puncte, 2. ACS Corbeanca 2 puncte, 3. FC Hermannstadt 2 puncte, 4. Rapid 2 puncte.

Grupa 3

Corvinul Hunedoara 1921 - FC Farul Constanţa 0-4

FC Politehnica Iaşi - ACS Poli Timişoara 0-2

Clasament: 1. Poli Timişoara 9 puncte, 2. Farul 6 puncte, 3. Corvinul 3 puncte, 4. Poli Iaşi 0 puncte.

Grupa 4

Universitatea Craiova - SC Olimpia Satu Mare 1-0

AFC Dunărea Călăraşi - FC Universitatea Craiova 1948 0-2

Clasament: 1. Universitatea Craiova 9 puncte, 2. FC Universitatea Craiova 6 puncte, 3. Dunărea Călăraşi 3 puncte, 4. Olimpia 0 puncte.

Grupa 5

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dacia Unirea Brăila 0-0

FC Argeş eSports - AFC Unirea 04 Slobozia 5-1

Clasament: 1. FC Argeş 7 puncte, 2. Sepsi OSK 5 puncte, 3. Dacia Unirea Brăila 2 puncte, 4. Unirea Slobozia 1 punct.

Grupa 6

Dynamite Football - CSM Reşiţa 2-5

SC Popeşti-Leordeni - SC Oţelul Galaţi eSports 1-0

Clasament: 1. CSM Reşiţa 7 puncte, 2. SC Popeşti-Leordeni 7 puncte, 3. Oţelul 3 puncte, 4. Dynamite 0 puncte.

Grupa 7

ACS Viitorul Gherceşti - SR Braşov eSports 2-4

CS Ocna Mureş - CSV Gaz Metan Mediaş 0-3

Clasament: 1. Gaz Metan 9 puncte, 2. SR Braşov 6 puncte, 3. Viitorul Gherceşti 3 puncte, 4. Ocna Mureş 0 puncte.

Grupa 8

AFC Bucureşti - SS Politehnica Timişoara 1-5

Dinamo eSports - Clubul Sportiv Afumaţi 2-0

Clasament: 1. Dinamo 9 puncte, 2. SS Politehnica 6 puncte, 3. CS Afumaţi 3 puncte, 4. AFC Bucureşti 0 puncte.

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.