România a redus din diferență în meciul cu Spania: scor 1-2, în minutul 59. Florin Andone a înscris pentru tricolori

România a redus din diferență în meciul cu Spania, din preliminariile EURO 2020, care se dispută pe Arena Națională. Florin Andone a punctat pentru 1-2, în minutul 59, anunță MEDIAFAX.

Intrat în minutul 56, în locul lui Keșeru, Florin Andone a marcat în minutul 59. Romario Benzar a trimis o centrare bună în careu, Pușcaș a recentrat cu capul, iar Andone, proaspăt transferat la Galatasaray, a trimis în poarta lui Kepa.

Golul de 1-0 pentru Spania a fost marcat de Sergio Ramos, din penalty, în minutul 29, care l-a învins pe Tătăruşanu cu un şut plasat. La una dintre primele faze ale reprizei secunde, în minutul 47, Spania a reuşit să facă 2-0. Jordi Alba l-a găsit excelent pe Paco Alcacer în careu, care a reluat cu uşurinţă în plasa porţii lui Tătăruşanu, nefiind marcat de vreun adversar.

La ora transmiterii acestei ştiri, naţionala României joacă contra Spaniei, pe Arena Naţională, în grupa F de calificare la Campionatul European din 2020.