România obține o victorie URIAȘĂ cu Spania, la handbal

romania handbal feminin

România a învins Spania, 24-21 la Olimpiada de la Rio. Tricolorele au condus fără probleme prima repriză, iar la pauză tabela arăta 13 - 11. În repriza a doua, România a condus și cu 17-11, dar s-a văzut egalată la 19. A ieșit la rampă Paula Ungureanu, care a avut 4 intervenții miraculoase.

Fetele noastre păstrează șanse la calificare. În ultimul meci vom juca împotriva Norvegiei, mai avem nevoie de un singur punct pentru a ne califica!

România a început cu două înfrângeri Olimpiada. A pierdut cu Angola (19-23) și cu Brazilia (13-26), însă a câștigat cu Muntenegru (25-21).

Spania avea două victorii și o înfrângere: Muntenegru (25-19), Brazilia (29-24), Norvegia (24-27).