Rusia înțelege că sancțiunile nu sunt unele provizorii. Premierul rus: 'Țările occidentale au mers prea departe'

Autor: Daniel Mihai Dragomir

Publicat: 26-04-2023

Actualizat: 27-04-2023

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Autoritățile ruse înțeleg că sancțiunile impuse împotriva statului rus nu sunt unele provizorii și că ele nu vor fi ridicate peste noapte. Această opinie a fost exprimată de prim-ministrul rus, Mihail Mișustin, în cadrul unui discurs adresat participanților la Maratonul Cunoașterii, transmite Agenţia de presă TASS, scrie Rador.

Potrivit prim-ministrului, țările occidentale au mers prea departe în chestiunea restricțiilor antiruseşti impuse şi ar trebui efectiv să renunţe.

Mişustin a menționat că autoritățile ruse continuă să calculeze riscurile generate de sancţiuni pentru a fi pregătite pentru orice evoluție a evenimentelor.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri