DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

S-a stabilit programul sportivilor români: Când vor intra în competiţia de la Rio

RIO 2016

Programul complet al sportivilor români, care ne vor reprezenta la Jocurile Olimpice de la Rio, a fost anunţat de Comitetul Olimpic şi Sportiv Român. Spadasinele Simona Gherman, Ana Maria Brânză şi Simona Pop sunt primele sportive din delegația „tricoloră” care vor intra în concurs, începând de sâmbătă, 6 august. Orele de intrare în concurs vor fi definitivate în urma şedinţelor tehnice şi mai pot suferi modificări în funcţie de desfăşurarea concursului. Orele de concurs specificate în program sunt cele de la Rio de Janeiro (-6 ore faţa de Bucureşti).

România va participa la 15 discipline, iar cele mai numeroase loturi sunt cele de la atletism, cu 24 de concurenți, și canotaj - 18 sportivi. La Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, primele care vor intra în concurs sunt cele trei scrimere.

 

Simona Gherman, Ana Maria Brânză şi Simona Pop își vor începe parcursul în turneul individual, începând cu ora 15:00, ora României. 30 de minute mai târziu este programat concursul individual feminin de tenis de masă, la care vor evolua Daniela Dodean Monteiro şi Elisabeta Samara. Tot de la ora 15:30 este programată şi proba de ciclism pe șosea, cu Sergey Tvetcov printre protagonişti. Conform programului anunțat de COSR, în prima zi vor mai evolua la tenis de masă, la concursul individual masculin, Adrian Crișan și Ovidiu Ionescu, potrivit Digi Sport.

 

Începând cu ora 16:00, judoka Monica Ungureanu, la categoria 48 kg, canotorii George Palamariu şi Cristi Pîrghie, la două rame fără cârmaci, dar şi gimnaștii Marian Drăgulescu și Andrei Vasile Muntean, la individual compus, vor debuta în concursul de la Rio.

 

În turneul de tenis feminin, la simplu, sunt prezente în prima zi Irina Begu și Monica Niculescu, iar la dublu, România va avea două perechi: Horia Tecău şi Florin Mergea, la masculin şi Raluca Olaru şi Andreea Mitu, la fete. Începând cu ora 22:00, spadasinele Simona Gherman, Ana Maria Brânză şi Simona Pop vor intra din nou în concurs, în fazele de semifinale şi finală.

 

Prima zi se încheie cu România - Angola

 

Prima zi a Jocurilor Olimpice se încheie cu meciul echipei feminine de handbal. Fetele selecţionerului Tomas Ryde vor întâlni, de la ora 1:50, ora României, reprezentativa Angolei, în primul meci din grupa A. România va avea o grupă de foc la Jocurile Olimpice de la Rio cu Norvegia, Spania, Brazilia, Muntenegru şi Angola.

 

Program 7 august

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela simplu 7 august, 9:00 tur 2 Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Samara Elizabeta simplu 7 august 9:00 tur 2 Rio Pavilion 3

 

Canotaj Pirghie Cristi, Palamariu George 2- 7 august 9:30 recalificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Gimnastică artistică Cătălina Ponor individual compus 7 august 9:45 calificări Rio Olimpic Arena, Barra

 

Judo Andreea Chiţu 52kg 7 august 10:00 calificări Carioca Arena 2, Barra

 

Tenis de masă Crisan Adrian simplu 7 august, 10:00 tur 2 Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Ionescu Ovidiu simplu 7 august, 10:00 tur 2 Rio Pavilion 3

 

Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2-7 august, 10:10 calificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 7 august, 10:40 calificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Tenis feminin şi masculin simplu şi dublu 7 august 11:00 tur 1 Olimpic Tennis Center, Barra cf. tragerii la sorţi

 

Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 7 august, 12:00 calificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Înot Glinta Robert 100 m spate 7 august 14:14 serii Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Înot Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber 7 august 15:06 serii Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Judo Chitu Andreea 52kg 7 august 15:30 recalificări şi finale Carioca Arena 2, Barra

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela simplu 7 august 18:00 tur 3 Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Samara Elizabeta simplu 7 august 18:00 tur 3 Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Crisan Adrian simplu 7 august 20:00 tur 3 Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Ionescu Ovidiu simplu 7 august 20:00 tur 3 Rio Pavilion 3

 

Înot Glinta Robert 100m spate 7 august 23:06 semifinală Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Înot Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber 7 august, 23:42 finală Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Program 8 august

 

Tir sportiv Moldoveanu Alin pusca 10m a.c. 8 august 9:00 calificări Olimpic Shooting Center

 

Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- 8 august 9:10 recalificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 8 august 9:20 recalificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Judo Caprioriu Corina 57kg 8 august 10:00 calificări Carioca Arena 2, Barra

 

Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 8 august 10:20 recalificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Canotaj Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ 8 august 10:30 calificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Tenis Begu Irina simplu 8 august 10:45 tur 2 Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Monica Niculescu simplu 8 august 10:45 tur 2 Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu 8 august 10:45 tur 2 Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Irina Begu, Monica Niculescu dublu 8 august 10:45 tur 2 Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Olaru Raluca, Mitu Andreea dublu 8 august 10:45 tur 2 Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tir sportiv Moldoveanu Alin pusca 10m a.c. 8 august 12:00 finală Olimpic Shooting Center

 

Judo Caprioriu Corina 57kg 8 august 15:30 recalificări şi finale Carioca Arena 2, Barra

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela simplu 8 august 16:00 tur 4 Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Samara Elizabeta simplu 8 august 16:00 tur 4 Rio Pavilion 3

 

Handbal România echipe feminin 8 august 16:40 Brazilia - România Future Arena, Barra de Tijuca

 

Tenis de masă Crisan Adrian simplu 8 august 17:00 tur 4 Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Ionescu Ovidiu simplu 8 august 17:00 tur 4 Rio Pavilion 3

 

Înot Glinta Robert 100m spate 8 august 22:30 finală Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Program 9 august

 

Canotaj Pirghie Cristi, Palamariu George 2- 9 august 9:50 recalificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Judo Natea Daniel plus 100kg 9 august 10:00 calificări Carioca Arena 2, Barra

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela simplu 9 august 10:00 sferturi de finală Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Samara Elizabeta simplu 9 august 10:00 sferturi de finală Rio Pavilion 3

 

Tenis Begu Irina simplu 9 august 10:45 tur 3 Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Monica Niculescu simplu 9 august 10:45 tur 3 Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu 9 august 10:45 sferturi de finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Box Nistor Mihai plus 91kg 9 august 12:45 tururi preliminarii Rio Centro - Pavilion 6, Barra reuniunea 1

 

Înot Radu Marius 100m liber 9 august 13:00 serii Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Judo Natea Daniel plus 100kg 9 august 15:30 recalificări şi finale Carioca Arena 2, Barra

 

Tenis de masă Crisan Adrian simplu 9 august 16:00 sferturi de finală Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Ionescu Ovidiu simplu 9 august 16:00 sferturi de finală Rio Pavilion 3

 

Box Nistor Mihai plus 91kg 9 august 18:45 tururi preliminarii Rio Centro - Pavilion 6, Barra reuniunea 2

 

Înot Radu Marius 100m liber 9 august 22:00 semifinală Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Program 10 august

 

Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- 10 august 8:30 semifinală Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Scrimă Calugareanu Malina floreta individual 10 august 8:30 calificări Carioca Arena 3, Barra

 

Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 10 august 8:50 semifinală Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Canotaj Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, DrunceaDaniela 8+ 10 august 9:50 recalificări Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela simplu 10 august 10:00 semifinale Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Samara Elizabeta simplu 10 august 10:00 semifinale Rio Pavilion 3

 

Înot Dascal Iulia 100m liber 10 august 10:04 serii Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Tenis Begu Irina simplu 10 august 10:45 sferturi de finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Monica Niculescu simplu 10 august 10:45 sferturi de finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu 10 august 10:45 semifinală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Irina Begu, Monica Niculescu dublu 10 august 10:45 sferturi de finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis România dublu mixt 10 august 11:00 tur 1 Olimpic Tennis Center, Barra

 

Handbal România echipe feminin 10 august 11:30 ROU vs. MNE Future Arena, Barra de Tijuca

 

Haltere Hulpan Florina 69kg 10 august 12:30 finală Rio Centro - Pavilion 2, Barra

 

Scrimă Dolniceanu Tiberiu sabie individual 10 august 12:45 calificări Carioca Arena 3, Barra

 

Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 10 august 15:30 semifinală Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Gimnastică artistică Muntean Andrei Vasile individual compus 10 august 16:00 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Gimnastică artistică Dragulescu Marian individual compus 10 august 16:00 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Scrimă Calugareanu Malina floreta individual 10 august 17:30 semifinale şi finală Carioca Arena 3, Barra

 

Scrimă Dolniceanu Tiberiu sabie individual 10 august 18:30 semifinale şi finală Carioca Arena 3, Barra 19:50 loc 3-4; 20:45 loc 1-2

 

Haltere Captari Dumitru 77kg 10 august 19:00 finală Rio Centro - Pavilion 2, Barra

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela simplu 10 august 20:30 finale Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Samara Elizabeta simplu 10 august 20:30 finale Rio Pavilion 3

 

Înot Dascal Iulia 100m liber 10 august 22:12 semifinală Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Înot Radu Marius 100m liber 10 august 22:57 finală Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Program 11 august

 

Scrimă Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe 11 august 9:00 calificări Carioca Arena 3, Barra

 

Canotaj Pirghie Cristi, Palamariu George 2- 11 august 10:00 finală Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Tenis de masă Crisan Adrian simplu 11 august 10:00 semifinale Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Ionescu Ovidiu simplu 11 august 10:00 semifinale Rio Pavilion 3

 

Tenis Olaru Raluca, Mitu Andreea dublu 11 august 12:00 semifinală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Begu Irina simplu 11 august 12:00 semifinală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Monica Niculescu simplu 11 august 12:00 semifinală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Irina Begu, Monica Niculescu dublu 11 august 12:00 semifinală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis România dublu mixt 11 august 12:00 sferturi de finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Înot Trandafir Norbert 50m liber 11 august 13:00 serii Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Scrimă Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe 11 august 13:15 semifinale Carioca Arena 3, Barra

 

Gimnastică artistică Cătălina Ponor individual compus 11 august 16:00 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Scrimă Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe 11 august 17:00 finale Carioca Arena 3, Barra 17:00 loc 3-4; 18:30 loc 1-2

 

Tenis de masă Crisan Adrian simplu 11 august 20:30 finale Rio Pavilion 3

 

Tenis de masă Ionescu Ovidiu simplu 11 august 20:30 finale Rio Pavilion 3

 

Înot Trandafir Norbert 50m liber 11 august 22:00 semifinală Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Program 12 august

 

Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 12 august 10:00 finală Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe 12 august 10:00 tur 1 Rio Pavilion 3

 

Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- 12 august 10:40 finală Stadionul Lagoa, Copacabana finală A

 

Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 12 august 11:00 finală Stadionul Lagoa, Copacabana finală A

 

Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu 12 august 12:00 finală Olimpic Tennis Center, Barra seşiunea 12:00-20:00

 

Tenis România dublu mixt 12 august 12:00 semifinală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Înot Trandafir Norbert 50m liber 12 august 13:00 finală Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

 

Handbal România echipe feminin 12 august 14:40 România Spania Future Arena, Barra de Tijuca

 

Haltere Şincraian Gabriel 85kg 12 august 19:00 finală Rio Centro - Pavilion 2, Barra

 

Program 13 august

 

Atletism Bujin Cristina triplusalt 13 august 9:40 calificări gr. A şi B Olimpic Stadion

 

Atletism Panturoiu Elena Andreea triplusalt 13 august 9:40 calificări gr. A şi B Olimpic Stadion

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe 13 august 10:00 sferturi de finală Rio Pavilion 3

 

Atletism Bobocel Ancuta 3000m obstacole 13 august 10:05 calificări Olimpic Stadion

 

Canotaj Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ 13 august 10:40 finală Stadionul Lagoa, Copacabana

 

Atletism Razor Bianca 400m 13 august 11:00 tur 1 Olimpic Stadion

 

Tenis Simona Halep simplu 13 august 12:00 finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Begu Irina simplu 13 august 12:00 finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Monica Niculescu simplu 13 august 12:00 finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Box Nistor Mihai plus 91kg 13 august 13:00 tururi preliminarii Rio Centro - Pavilion 6, Barra reuniunea 1

 

Box Nistor Mihai plus 91kg 13 august 19:00 tururi preliminarii Rio Centro - Pavilion 6, Barra reuniunea 2

 

Program 14 august

 

Atletism Cirlan Elena Daniela maraton 14 august 9:30 finală Stadionul Sambodromo şi Olimpic

 

Atletism Todoran Paula maraton 14 august 9:30 finală Stadionul Sambodromo şi Olimpic

 

Tenis Irina Begu, Monica Niculescu dublu 14 august 12:00 finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis România dublu mixt 14 august 12:00 finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Tenis Olaru Raluca, Mitu Andreea dublu 14 august 12:00 finală Olimpic Tennis Center, Barra

 

Gimnastică artistică Dragulescu Marian sol 14 august 14:00 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Gimnastică artistică Muntean Andrei Vasile sol 14 august 14:00 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Gimnastică artistică Cătălina Ponor sarituri 14 august 14:45 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Gimnastică artistică Muntean Andrei Vasile cal 14 august 15:30 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Handbal România echipe feminin 14 august 16:40 NOR vs. ROU Future Arena, Barra de Tijuca

 

Haltere Aanei Andreea plus 75kg 14 august 19:00 finală Rio Centro - Pavilion 2, Barra

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe 14 august 19:30 semifinală Rio Pavilion 3 semifinală a doua va fi in 15.08 ora 10:00

 

Atletism Donisan Mihai inaltime 14 august 20:30 calificări gr. A şi B Olimpic Stadion

 

Atletism Razor Bianca 400m 14 august 20:35 semifinală Olimpic Stadion

 

Atletism Bujin Cristina triplusalt 14 august 20:55 finală Olimpic Stadion

 

Atletism Panturoiu Elena Andreea triplusalt 14 august 20:55 finală Olimpic

 

Program 15 august

 

Atletism Oprea Marian triplusalt 15 august 9:30 calificări gr. A şi B Olimpic Stadion

 

Atletism Bobocel Ancuta 3000m obstacole 15 august 10:25 finală Olimpic Stadion

 

Gimnastică artistică Cătălina Ponor barna 15 august 14:40 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Gimnastică artistică Dragulescu Marian sarituri 15 august 15:30 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Gimnastică artistică Muntean Andrei Vasile sarituri 15 august 15:30 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Atletism Razor Bianca 400m 15 august 22:45 finală Olimpic Stadion

 

Program 16 august

 

Atletism Oprea Marian triplusalt 16 august 9:50 finală Olimpic Stadion

 

Handbal România echipe feminin 16 august 10:00 sferturi de finală Future Arena, Barra de Tijuca

 

Lupte greco-romane Alexuc Ciurariu Alin 98kg 16 august 10:00 calificări şi recalificări Carioca Arena 2, Barra

 

Lupte greco-romane Panait Ion Iulian 66kg 16 august 10:00 calificări şi recalificări Carioca Arena 2, Barra

 

Tenis de masă Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe 16 august 11:00 finale Rio Pavilion 3 finală pentru locurile 1-2 incepe la ora 19:30

 

Box Nistor Mihai plus 91kg 16 august 12:45 sferturi de finală Rio Centro - Pavilion 6, Barra reuniunea 1

 

Gimnastică artistică Muntean Andrei Vasile paralele 16 august 14:00 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Gimnastică artistică Cătălina Ponor sol 16 august 14:45 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Lupte greco-romane Alexuc Ciurariu Alin 98kg 16 august 16:00 finală Carioca Arena 2, Barra

 

Lupte greco-romane Panait Ion Iulian 66kg 16 august 16:00 finală Carioca Arena 2, Barra

 

Box Nistor Mihai plus 91kg 16 august 18:45 sferturi de finală Rio Centro - Pavilion 6, Barra reuniunea 2

 

Atletism Donisan Mihai inaltime 16 august 20:30 finală Olimpic Stadion

 

Atletism Rotaru Alina lungime 16 august 21:05 calificări gr. A şi B Olimpic Stadion

 

Program 17 august

 

Lupte libere Vuc Emilia Alina 48kg 17 august 10:00 calificări şi recalificări Carioca Arena 2, Barra

 

Atletism Bobocea Claudia 800m 17 august 10:55 tur 1 Olimpic Stadion

 

Atletism Pierdevara Florina 800m 17 august 10:55 tur 1 Olimpic Stadion

 

Lupte libere Vuc Emilia Alina 48kg 17 august 16:00 finală Carioca Arena 2, Barra

 

Atletism Rotaru Alina lungime 17 august 21:15 finală Olimpic Stadion

 

Program 18 august

 

Atletism Gag Andrei greutate 18 august 9:55 calificări gr. A şi B Olimpic Stadion

 

Atletism Toader Rares Andrei greutate 18 august 9:55 calificări gr. A şi B Olimpic Stadion

 

Handbal România echipe feminin 18 august 15:30 semifinale Future Arena, Barra de Tijuca SF 2 - 20:30

 

Atletism Gag Andrei greutate 18 august 20:30 finală Olimpic Stadion

 

Atletism Toader Rares Andrei greutate 18 august 20:30 finală Olimpic Stadion

 

Atletism Bobocea Claudia 800m 18 august 21:15 semifinală Olimpic Stadion

 

Atletism Pierdevara Florina 800m 18 august 21:15 semifinală Olimpic Stadion

 

Program 19 august

 

Atletism Cocioran Marius 50km mars 19 august 8:00 finală Stadionul Pontal & Olimpic

 

Atletism Mihaila Narcis Stefan 50km mars 19 august 8:00 finală Stadionul Pontal & Olimpic

 

Lupte libere Guidea Ivan 57kg 19 august 10:00 calificări şi recalificări

 

Carioca Arena 2, Barra

 

Gimnastica ritmica Filiorianu Ana Luiza individual compus 19 august 10:20 calificări Rio Olimpic Arena, Barra

 

Atletism Arşine Andreea 20km mars 19 august 14:30 finală Stadionul Pontal & Olimpic

 

Atletism Rodean Ana Veronica 20km mars 19 august 14:30 finală Stadionul Pontal & Olimpic

 

Atletism Stef Claudia 20km mars 19 august 14:30 finală Stadionul Pontal & Olimpic

 

Box Nistor Mihai plus 91kg 19 august 15:00 semifinală Rio Centro - Pavilion 6, Barra

 

Lupte libere Guidea Ivan 57kg 19 august 16:00 finală Carioca Arena 2, Barra

 

Atletism Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina 4x400m 19 august 20:40 serii Olimpic Stadion

 

Program 20 august

 

Gimnastica ritmica Filiorianu Ana Luiza individual compus 20 august, 15:20 finală Rio Olimpic Arena, Barra

 

Handbal România echipe feminin 20 august, 15:30 finală Future Arena,

 

Barra de Tijuca loc 3-4, 11:30

 

Atletism Bobocea Claudia 800m 20 august, 21:15 finală Olimpic Stadion

 

Atletism Pierdevara Florina 800m 20 august, 21:15 finală Olimpic Stadion

 

Atletism Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina 4x400m 20 august 22:00 finală Olimpic Stadion

 

Program 21 august

 

Lupte libere Saritov Albert 97kg 21 august 8:30 calificări şi recalificări Carioca Arena 2, Barra

 

Atletism Soare Nicolae maraton 21 august 9:30 finală Stadionul Sambodromo şi Olimpic

 

Atletism Ionescu Marius maraton 21 august 9:30 finală Stadionul Sambodromo şi Olimpic

 

Lupte libere Saritov Albert 97kg 21 august 14:25 finală Carioca Arena 2, Barra

 

Box Nistor Mihai plus 91kg 21 august 15:15 finală Rio Centro - Pavilion 6, Barra

 

Ceremonia de închidere 21 august 20:00 Stadionul Maracana

 

România va fi reprezentată la Rio de un lot de 97 de sportivi şi șapte rezerve. Echipa olimpică a României se deplasează în zece etape la Rio de Janeiro. După cele plecate pe 27, 29 iulie şi 1 august, următoarele grupuri vor pleca din țară în zilele de 2 şi 4 august, 6, 7, 8 şi 12 august.

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.