SANCȚIUNE pentru Florin Andone - Suspendare de 3 etape după comportamentul nesportiv din Cupa Angliei

Florin Andone

Florin Andone (25 de ani), atacantul lui Brighton & Hove Albion, a fost suspendat pentru următoarele trei meciuri, după jocul cu West Bromwich Albion, scor 1-1 (1-3 d.p.), pentru comportament nesportiv, anunţă BBC.

Potrivit oficialilor, incidentul a avut loc în minutul 27 al partidei de pe The Hawthorns, când Andone l-ar fi lovit pe mijlocaşul advers Sam Field cu cotul. Fapta nu a fost văzută de arbitrul întâlnirii, însă Federaţia Engleză i-a aplicat o suspendare drastică internaţionalului român, bazându-se doar pe proba video. Internaţionalul român a fost integralist pentru Brighton în partida de Cupa Angliei, contra lui West Bromwich Albion, şi a reuşit să înscrie un gol în minutul 82. Formaţia sa a obţinut calificarea în optimile de finală ale competiţiei, unde o va întâlni pe Derby County.