Sassuolo - Juventus, scor 3-3. Chiricheș s-a luptat cu Ronaldo și Higuain

chiriches

Sassuolo a terminat la egalitate, scor 3-3 (1-2), meciul disputat, miercuri, pe teren propriu, cu Juventus, în etapa a XXXIII-a a campionatului italian Serie A.

Oaspeţii au condus cu 2-0, după golurile marcate de Danilo '6 şi Higuain '12. Apoi gazdele au marcat de trei ori la rând, prin Djuricici '29, Berardi '51 şi Caputo '54. Alex Sandro a adus egalitatea pentru Juventus, în minutul 64, potrivit news.ro.

Citește și: Câți bani câștigă Ludovic Orban: Ultima declarație de avere a premierului, după ce ajunsese să trăiască cu 3.000 de lei pe lună, alături de soție și copil

La Sassuolo, fundaşul Vlad Chiricheş a fost titular şi a fost schimbat, în minutul 75, cu Marlon.

Într-un alt meci, Lazio, cu fundaşul Ştefan Radi titular, a remizat, scor 0-0, în deplasare, cu Udinese. Radu a fost schimbat, în minutul 51, cu Bastos.

În alte partide de miercuri, s-au înregsitrat rezultatele: Lecce - Fiorentina, scor 1-3 şi AS Roma - Verona, scor 2-1.

Deşi nu a mai câştigat de trei meciuri, Juve se menţine pe primul loc, cu 77 de puncte, urmată de Atalanta, 70 de puncte, Lazio, 69 de puncte, şi Inter Milano, 68 de puncte, dar ultima formaţie nu a jucat în această etapă încă.

Sassuolo ocupă locul 8, cu 47 de puncte.