SCANDALOS Bărbatul care și-a bătut fiul cu sălbăticie a fost ELIBERAT

Autor: Mihai Cistelican

Publicat: 11-02-2021

Actualizat: 11-02-2021

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Bărbatul din Suceava care și-a bătut cu bestialitate băiatul de șapte ani a fost pus în libertate. Magistraţii au decis cercetarea sub control judiciar, chiar dacă în urmă cu şapte ani bărbatul şi-a violat fiica vitregă şi mai făcuse șase ani de închisoare.

El a fost inițial reţinut pentru 24 de ore. Marius Matei, în vârstă de 48 de ani, este recidivist. Acesta a făcut 6 ani de închisoare dupa ce și-a violat fiica vitregă în repetate rânduri.

Poliţiştii s-au autosesizat după apariţia unui înregistrări video în care se poate vedea cum Marius Matei îşi trântea fiul în vârstă de 7 ani la pământ şi îl lovea de mai multe ori cu o scândură. Totul s-a petrecut sub privirea mamei care în tot acest timp pare să se amuze. Femeia nu intervine ca să îşi apere copilul de mânia tatălui. Scena de groază a fost filmată în locuinţa familiei de fratele mai mare al copilului bătut. În familia individului trăiesc patru copii, băiatul în vârstă de 7 ani având trei frați, doi gemeni în vârstă de 14 ani și unul în vârstă de 15 ani.

Citește și: Emil Boc a răbufnit! A luat la țintă Guvernul, după contrele cu Vlad Voiculescu: ‘Trebuie să pună capăt sistemului Pile, Cunoștințe și Relații’

Mama nu a recunoscut incidentul și a refuzat să depună plângere. Până la urmă femeia și toți cei patru copii, inclusiv cel agresat, au fost transportați la un centru de primire în regim de urgență.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri