Scandalul ANULUI în fotbal: Final nebun de meci la Madrid, după ce Real a obținut calificarea în fața lui Juventus în minutul 98 - VIDEO

Buffon Chellini Juventus

Formaţia Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, deşi a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de Juventus Torino, în manşa secundă a sferturilor competiţiei. Italienii au condus cu 3-0, astfel că ar fi putut să răstoarne situaţia din tur, când au pierdut cu 0-3.

Juventus a înscris prin Mandzukic ‘2, ’37  şi Matuidi ’61.

În minutul 90+3, de la Juventus a fost eliminat portarul Gianluigi Buffon pentru proteste după acordarea unui penalty pentru o intervenţie a lui Benatia la Lucas Vasquez. Pe teren a fost introdus Szczesny, în locul lui Higuain, iar Cristiano Ronaldo a transformat în minutul 90+8 penalty-ul care i-a adus echipei Real Madrid calificarea.

Observator de arbitri la partida de la Madrid a fost Alexandru Deaconu. Meciul a fost arbitrat de englezul Michael Oliver.

Pentru Cristiano Ronaldo a fost meciul 150 în Liga Campionilor şi al 15-lea gol din actuala ediţie a LC.

Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo – Modric (Kovacic ’75), Casemiro (Vasquez ’46), Kroos – Isco, Ronaldo, Bale (Asensio ’46). Antrenor: Zinedine Zidane

Juventus Torino: Buffon – De Sciglio (Lichtsteiner ’17), Benatia, Chiellini, Alex Sandro – Pjanic, Khedira, Matuidi – Douglas Costa, Higuain (Szczesny ‘90+6) , Mandzukic. Antrenor: Massimiliano Allegri

VEZI GOLURILE PARTIDEI AICI

În celălalt meci, Bayern Munchen a remizat, miercuri seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Sevilla, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. În tur, scorul a fost 2-1 pentru Bayern, astfel că bavarezii s-au calificat în semifinalele competiţiei.

În minutul 90+3, de la FC Sevilla a fost eliminat Correa.

Cele două echipe au evoluat în următoarele formule:

Bayern Munchen: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha (Sule ’87) - Javi Martínez - Müller, James, Robben, Ribery (Alcantara ’71) – Lewandowski (Wagner ’77). Antrenor: Jupp Heynckes

FC Sevilla: Soria - Navas, Mercado, Lenglet, Escudero - Nzonzi, Banega – Sarabia (Ramirez ’70), Vázquez (Nolito ’81), Correa - Ben Yedder (Muriel ’65). Antrenor: Vincenzo Montella

Tragerea la sorţi a semifinalelor Ligii Campionilor va avea loc vineri, de la ora 14.00, anunță News.ro.