Schimbări fundamentale pentru toate supermarketurile din Ungaria de la 1 iunie / Firmele care nu respectă regulile vor suferi amenzi sau vor fi închise

Autor: Ionel Dancu

Publicat: 10-05-2023

Actualizat: 10-05-2023

Article thumbnail

Sursă foto: nbcnews.com

Guvernul maghiar a publicat un nou decret privind reducerile obligatorii de preţuri din marile supermarketuri, relatează Daily News Hungary, citat de Ziarul Financiar.

Noul decret privind reducerile obligatorii de preţuri din marile supermarketuri a fost publicat de Guvernul din Ungaria.

Acesta a indicat categoriile de produse în care vor o reducere de preţuri şi a indicat clar că dacă firmele nu vor respecta noile reguli, vor suferi amenzi sau vor fi închise.

În acelaşi timp, autorităţile antitrust ale ţării au emis o serie de recomandări privind menţinerea sub control a preţurilor produselor neperisabile şi alimentelor congelate, potrivit Budapest Business Journal.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri