Selecţionatele de fotbal ale Spaniei şi Elveţiei, la egalitate după cele 90 de minute: urmează prelungiri

graiul.ro
fotbal gol plasa poarta

Selecţionatele de fotbal ale Spaniei şi Elveţiei sunt la egalitate, 1-1, după cele 90 de minute regulamentare ale meciului care are loc vineri, la Sankt Petersburg, în sferturile de finală ale EURO 2020. Vor urma două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare.

Spania a deschis scorul prin autogolul lui Denis Zakaria, care a deviat nefericit şutul lui Jordi Alba (8). Elveţia a egalat prin Xherdan Shaqiri (68), după o ce fundaşii Aymeric Laporte şi Pau Torres s-au încurcat reciproc, scrie Agerpres.ro.

Elveţia a jucat în zece din min. 77, când Remo Freuler a fost eliminat pentru fault dur la Gerard Moreno.

Al patrulea oficial la acest meci este românul Ovidiu Haţegan, iar arbitru asistent de rezervă, Sebastian Gheorghe.