Sepsi OSK s-a califica în semifinalele Cupei României: victorie clară în fața celor de la CS Mioveni

frf.ro
Cupa României Betano

Formaţia Sepsi OSK s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, joi, cu scorul de 4-1, echipa CS Mioveni, în sferturile competiţiei.

Pentru Sepsi au marcat I. Gheorghe (54), Matei (69, 90) şi Tudorie (90+5), în timp ce pentru CS Mioveni a punctat Rădescu (75).

Din minutul 45+2, CS Mioevni a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Pop.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ciobotariu, Tamas, Ispas, Papa (Aganovici'75 ), Rodriguez (Păun '61), Stefanescu (Safranko '75), Matei, Gheorghe, Rondon (Tudorie '61). Antrenor: Cristiano Bergodi

CS Mioveni: Greab - Sno, Balaur, Garutti, Mboumbouni, Pedroso - Pop, Lepistu (Lixandru '64), Toma - Benchaib (Burnea '72), Rusu. Antrenor: Nicolae DicArbitri: Iulian Dima - Radu Ghinguleac, Vladimir Urzică - Vlad Baban.

Camera VAR: Viorel Flueran, Cristina Trandafir

Observatori: Irina Mîrţ, Felix Grigore

Primele semifinaliste s-au decis marţi şi miercuri, când UTA Arad a învins cu 1-0 FCU Craiova 1948, iar Universitatea Cluj a dispus de FC Hermannstadt, scor 2-1.

Joi va mai avea loc ultimul sfert de finală: CFR Cluj – FC Argeş (ora 21.00).