Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins FC Ufa, scor 3-1, în meci amical

sepsi

Echipa de fotbal Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins formaţia rusă FC Ufa cu scorul de 3-1, luni, la Waidring, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire din Austria.

Pentru Sepsi OSK au înscris Ţvetelin Ciunciukov (61) şi Cătălin Golofca (66, 114), potrivit paginii de Facebook a clubului de Liga I, iar golul ruşilor a fost semnat de Gamid Agalarov (100). Meciul a avut trei reprize a câte 45 de minute, potrivit agerpres.ro.

Sepsi OSK a început cu Began - R. Dimitrov, Hugo Sousa, B. Mitrea, Ispas - Vaşvari, N. Păun, Askovski, Aganovic - Achahbar, Dumiter.

Echipa antrenată de Leo Grozavu va juca pe 8 iulie ultimul său meci amical, contra echipei cehe Viktoria Plzen.