Sepsi Sfântu Gheorghe obține prima victorie în Liga I: A învins o altă nou promovată, Juventus București / VIDEO

sepsi

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat meciul jucat la Brașov contra lui Juventus București, scor 2-1, în etapa a doua a Ligii 1.

Vezi golurile AICI

Sepsi a punctat în partea a doua, la capătul unei faze în care Fulop a trimis inițial în bară o centrare a lui Patrick Petre, pentru ca apoi Ghinga să lupte cu fundașii ilfovenilor și să introducă mingea în poartă, scrie gsp.ro.

Sepsi a mai punctat o dată în primul minut de prelungire, prin Claudiu Herea, aflat la prima reușită în Liga 1.

Stoenar a punctat și el două minute mai târziu, printr-un șut fenomenal din prima, din afara careului și a stabilit scorul final al confruntării.

Ambele formații debutaseră cu stângul pe prima scenă a fotbalului românesc, cu înfrângeri în prima etapă. Dacă Sepsi a pierdut la limită în deplasare cu fosta campioană Astra, 0-1, Juventus a fost surclasată categoric la Ploiești, în fața lui Dinamo, scor 3-0.