Simona Halep debutează PERFECT la Madrid: a trecut ca TANCUL peste Makarova

Simona Halep

Simona Halep (numărul 1 WTA) a trecut în primul tur la Madrid de Ekaterina Makarova (29 de ani, locul 32 WTA). Halep și-a spulberat adversara, reușind un meci aproape de perfecțiune.

Simona Halep s-a impus în setul I cu scorul de 6-1, în timp ce în setul II sa- impus cu 6-0.

Halep va evolua în turul secund împotriva câştigătoarei dintre Alison van Uytvanck şi Elise Mertens. Mai departe, printre adversarele posibile ale Simonei se numără Madison Keys (turul 3), Karolina Pliskova sau Viktoria Azarenka (în sferturi) şi Garbine Muguruza (semifinale).

Halep ar putea să le întâlnească abia în finală pe jucătoarele puternice de pe cealaltă jumătate a tabloului: Caroline Wozniacki sau Elina Svitolina.