Simona Halep și-a aflat adversara de la Cincinatti, dacă se califică în sferturile de finală: Este o legendă a tenisului, un fost lider mondial

Wimbledon
Simona Halep

Simona Halep a aflat cu cine se va întâlni în sferturile de finală de la Cincinnati, până să câștige meciul din optimi. Venus Williams (nr. 65 WTA) a câștigat partida cu jucătoarea din Croația, Donna Vekic (nr. 26 WTA), și s-a calificat mai departe la turneul din Ohio, scor 2-6, 6-3, 6-3 potrivit mediafax.

Simona Halep va juca în optimi, joi noapte, 15 august, după ora 02:00 (ora României), în fața sportivei din America, Madison Keys.

Simona si Venus s-au întâlnit de șapte ori până acum, iar Halep a câștigat patru dintre aceste meciuri, două dintre ele fiind în acest an, la Australian Open și Miami.