Simona Halep scapă de COŞMARUL de anul trecut: Adversara sa a fost eliminată de la Wimbledon

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 05-07-2018

Actualizat: 05-07-2018

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / George Calin

Simona Halep scapă de jucătoarea care a eliminat-o anul trecut în sferturile de finală ale turneului de la Wilmbledon. Britanica Johanna Konta (24 WTA) a fost eliminată în turul 2 al competiţiei de anul acesta, de slovaca Dominika Cibulkova (33 WTA).

Konta, cea mai bine cotată jucătoare britanică, a pierdut în două seturi, 6-3, 6-4, într-o oră şi 19 minute. Marea Britanie rămâne astfel fără jucătoare la turneul pe care îl găzduieşte.

Vezi și: Planta care regenerează ficatul și ajută alte organe: O cură de două săptămâni face minuni

Konta, semifinalistă anul trecut, era pe partea de tablou a Simonei Halep şi o putea întâlni pe jucătoarea română în optimi.

Cibulkova va evolua în turul al treilea cu belgianca Elise Mertens, lcoul 15 WTA şi cap de serie 15, care a trecut, cu scorul de 6-1, 6-3, de americanca Sachia Vickery, locul 83 WTA, în 54 de minute.

Învingătoarea din meciul Cibulkova - Mertens va evolua în optimi cu câştigătoarea din meciul Simona Halep, locul I WTA - Su-Wei Hsieh (Taiwan), locul 48 WTA.

Vezi și: Concluzia SURPRIZĂ a cercetătorilor de la Oxford: Tacâmurile influențează gustul mâncării .

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri