Simona Halep, VICTORIE la Turneul Campioanelor. Câştigătoarea de la US Open, zdrobită de româncă

halep

Simona Halep a câştigat categoric primul meci susţinut la Turneul Campioanelor de la Singapore. Românca a câştigat în două seturi - 6-0, 6-3 - partida cu Flavia Pennetta, învingătoarea de la US Open 2015.

Simona Halep şi-a luat revanşa în faţa italiencei, după ce aceasta a eliminat-o în semifinale la US Open.

Românca a făcut unul dintre cele mai bune meciuri din acest sezon. Halep a început perfect partida şi s-a impus cu 6-0 în primul set, după un joc solid şi agresiv.

Setul al doilea a fost mai echilibrat, Pennetta şi Halep mergînd cap la cap pînă la scorul de 4-3, cînd Simona a făcut break-ul şi a servit pentru a cîştiga meciul.