Son Heung-Min

Son Heung-Min, jucătorul lui Tottenham, a reușit un gol superb în partida câștigată de Spurs, cu scorul de 5-0, potrivit Mediafax.

Heung-Min a reușit să înscrie, pentru 3-0, în minutul 32, când a pornit o acțiune individuală fenomenală din propria jumătate de teren. Sud-coreeanul a driblat toată defensiva lui Burnley, aceasta rămânând neputincioasă în fața fotbalistului lui Tottenham. Son Heung-Min a pătruns în careu și l-a învins pe portarul Nick Pope cu un șut trimis pe centrul porții.

Pentru Tottenham au mai marcat Harry Kane (în minutele 4 și 54), Lucas (minutul 9) și Moussa Sissoko (minutul 74).

Echipele utilizate:

Tottenham: Gazzaniga – Aurier (Skipp 80), Sanchez, Alderweireld, Vertonghen – Sissoko, Dier – Lucas (Sessegnon 75), Alli (Parrott 85), Son – Kane

Burnley: Pope – Pieters, Mee, Tarkowski, Lowton – Brady (Lennon 71), Cork, Hendrick, McNeil – Wood (Vydra 65), Rodriguez

În clasamentul din Premier League, Tottenham se poziționează pe locul 5, cu un total de 23 de puncte.