UPDATE - Sorana Cîrstea câştigă primul meci de la Fed Cup cu 6-2, 6-2 / LIVE TEXT

gsp.ro
Sorana Cirstea Carol Zhao Fed Cup

România întâlnește în acest weekend reprezentativa Canadei în primul tur al Grupei Mondiale II din Fed Cup, la Cluj Napoca. Primul meci al zilei e cel dintre Sorana Cîrstea și Carol Zhao, urmat de partida dintre Irina Begu și Bianca Andreescu. Simona Halep, numărul 2 WTA, a refuzat convocarea din cauza unei accidentări, iar în locul ei a venit Ana Bogdan.

SETUL AL DOILEA - Sorana Cîrstea 6– 2 Carol Zhao

GAME Cîrstea: SORANA CÎRSTEA CÂŞTIGĂ SETUL SECUND ŞI MECIUL CONTRA LUI CAROL ZHAO

GAME Cîrstea: Sorana Cîrstea revine în forţă şi se apropie la doar un game de câştigarea setului secund.

GAME Zhao: Jucătoarea Canadei nu se dă bătută şi reuşeşte să micşoreze diferenţa de puncte.

GAME Cîrstea: Sorana Cîrstea îşi întăreşte poziţia şi câştigă încă un game.

GAME Zhao: După 7 gameuri pierdute la rând, jucătoarea Canadei reuşeşte să câştige.

GAME Cîrstea: Sorana continuă seria şi câştigă fără probleme încă un game.

BREAK Cîrstea: Românca domină meciul şi câştigă şi al doilea game din setul secund.

GAME ALB Cîrstea: Sorana reuşeşte pentru a treia oară să câştige un game la 0.

*

PRIMUL SET - Sorana Cîrstea 6– 2 Carol Zhao

BREAK CÎRSTEA: La aproape jumătate de oră de la începerea meciului, Cîrstea reuşeşte să cucerească primul set

GAME CÎRSTEA: Meci strâns între cele două jucătoare. Sorana e din ce în ce mai aproape de câştigarea primului set.

BREAK CÎRSTEA: Zhao nu se dă bătută şi în primele schimburi de mingi reuşeşte să conducă cu 30-0 . Sorana îşi revine şi preia controlul, reuşind să câştige game-ul şi să se distanţeze la puncte de jucătoarea din Canada.

GAME ALB CÎRSTEA: Primul AS reuşit de Sorana Cîrstea! Românca câştigă încă un game alb.

GAME ZHAO: Greşeli în serie pentru Sorana! Jucătoarea din Canada câştigă şi reuşeşte să o egaleze pe Cîrstea la game-uri

BREAK Zhao: Deşi începutul a fost dominat de Zhao, Sorana a reuşit să salveze mai multe mingi de break şi a revenit în forţă. Din păcate, la a treia minge de break a avut o eroare şi a cedat game-ul lui Carol Zhao.

BREAK CÎRSTEA: Sorana continuă jocul în forţă şi câştigă şi al doilea game.

GAME ALB CÎRSTEA: Game alb reuşit de Sorana Cîrstea pe propriul serviciu

UPDATE: Meciul dintre Sorana Cîrstea şi Carol Zhao a început. Sorana Cîrstea serveşte în primul set.

UPDATE: După ceremonia de deschidere a turneului Fed Cup, Sorana Cîrstea şi Carol Zhao au intrat pe teren, pentru antrenamentul de încălzire.

Competiţia a început cu o ceremonie de deschidere, în care au fost prezentate echipele care se confruntă în acest weekend.