Sparta Praga, cu Stanciu și Chipciu integraliști, s-a calificat în sferturile Cupei Cehiei

Nicușor Stanciu Sparta Praga

Sparta Praga s-a calificat în sferturile Cupei Cehiei, după ce a eliminat Opava, la loviturile de departajare. Stanciu şi Chipciu au fost integralişti şi în acelaşi timp singurii jucători de la Sparta care au ratat de la 11 metri informează mediafax.

După 120 de minute, Opava şi Sparta Praga au fost la egalitate, scor 0-0. S-a trecut la loviturile de departajare, unde Stanciu şi Chipciu au ratat, dar au fost salvaţi de colegi. Stanciu a bătut primul, iar Chipciu al treilea. Adversarii de la Opava au ratat de trei ori şi au trimis Sparta în sferturi.

"Pentru Nicuşor e al doilea penalty ratat. La naţională bate bine. Şi Messi ratează, Cristiano Ronaldo ratează... toţi ratează", a spus Cosmin Contra, prezent în studioul Telekom Sport.

În sferturi se află şi Slavia Praga, echipa la care este legitimat Alexandru Băluţă. Pentru meciul cu Opava, Niţă a fost rezervă, în timp ce Vătăjelu n-a prins lotul.