St. Mirren - Glasgow Rangers, scor 0-2, în campionatul scoţian. Hagi a dat o pasă de gol

thescottishsun.co.uk
ianis hagi

Glasgow Rangers a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa St. Mirren, în etapa a XXI-a a campionatului scoţian de fotbal, anunță news.ro.

În minutul 27, Hagi a recuperat o minge în jumătatea adversă, i-a pasat în careu lui Roofe, care a marcat cu un şut din unghi, de la aproxiamtiv opt metri, lateral-stânga.

Morelos a dublat avantajul oaspeţilor, în minutul 38, după o gravă greşeală a unui adversar, care a pasat încet către propriul portar.

Hagi a jucat 80 de minute, fiind înlocuit de Bongani Zungu.

În urma acestui rezultat, Rangers este lider, cu 59 de puncte, echipă urmată de Celtic Glasgow, cu 43 de puncte, din 18 meciuri, şi de Aberdeen, 38 de puncte, din 19 partide.

St. Mirren (18) este pe locul 7, cu 21 de puncte.