Steaua ratează toate obiectivele: Dinamo a eliminat-o din Cupă / VIDEO

looktv.ro
steaua dinamo

Steaua ratează obiectiv după obiectiv. După ce a luat bătaie de la Astra şi a ratat titlul, trupa lui Reghecampf a ratat şi accesul în finala Cupei României.

A fost 2-2 cu Dinamo, dar câinii merg în finală datorită golurilor marcate în deplasare. În tur, în Ştefan cel Mare a fost 0-0. Enache a marcat în minutul 17 din pasa lui Nicușor Stanciu. Când mai erau doar două minute din prima repriză Alex Bourceanu a luat un cartonaș roșu stupid.

Din acest moment echilibrul s-a rupt. Ekeng a egalat în minutul 51 cu un șut fabulos din afara careului. Peste doar un minut Chipciu a egalat cu un șut slab din apropiere. Puljici a egalat pentru Dinamo, din nou, în minutul 75, după o fază la care Marc și Essombe au ratat pe rând. Dinamo se califică în finală, unde o va întâlni pe învingătoarea dintre CFR Cluj și ASA Târgu Mureș, care joacă mâine, de la 20:30. În tur a fost 0-0.