Steaua s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii după ce a ratat două penaltiuri / VIDEO

steaua poli

Steaua a cîștigat greu partida din "sferturile" Cupei Ligii cu ACS Poli, scor 1-0. Calificarea în semifinale a fost însă una chinuită.

Deținătoarea trofeului putea deschide scorul în miuntul 27, însă Stanciu a irosit un penalty. Același Stanciu a ratat un alt penalty 5 minute mai tîrziu.

De această dată Chipciu a fost atent și a înscris. A fost practic una dintre puținele șanse ale Stelei de a înscrie.

Steaua va întîlni Astra în semifinalele Cupei Ligii. Meciurile tur se vor juca în martie, în timp ce returul la începutul lui aprilie.