Super Bowl 2021: Tampa Bay Buccaneers a câștigat meciul cu echipa Kansas City Chiefs, scor 31-9

Jucătorul Tom Brady a condus Tampa Bay Buccaneers către o victorie confortabilă, cu 31-9 asupra Kansas City Chiefs în finala din acest an a Super Bowl, relatează Mediafax.

La 43 de ani și 188 de zile, Brady a devenit cel mai bătrân jucător care a jucat în finală, extinzându-și recordul de apariții la Super Bowl la 10.

Spectacolul din pauza meciului, desfășurat în conformitate cu protocoalele stricte ale coronavirusului, a fost susținut de starul canadian R&B The Weeknd.

Show-ul de 12 minute a fost „urmărit” de mii de siluete din carton, care au separat cei 25.000 de fani care au fost prezenți pe stadion.