Superliga: FC Voluntari – Farul 1-1, în etapa a 21-a, ultima din acest an

Superliga
superliga

Echipa FC Voluntari a terminat la egalitate vineri, pe teren propriu, meciul disputat în compania formaţiei Farul Constanţa, scor 1-1, în etapa a 21-a, ultima a anului, informează News.ro.

Tudor Băluţă a deschis scorul pentru Farul în minutul 3, când a înscris cu un şut din afara careului la o minge deviată de apărarea gazdelor.

În minutul 51 arbitrul Cătălin Popa a anulat golul lui Alibec pentru un ofsaid.

Voluntari a egalat în minutul 87, dintr-un penalti transformat de Nemec, la faultul comis de Sîrbu asupra lui Armaş.

Farul rămâne pe primul loc al clasamentului, dar poate fi întrecută de CFR, după meciul de marţi, cu Hermannstadt.

FC VOLUNTARI: M. Popa - Veiga Varzim, Matricardi, Armaş - Cr. Costin (Merloi 68), Govea, Meleke (D. Florea 76), Raţă, Aliji - Nemec, Damaşcan. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

FARUL: Aioani - Sîrbu, Larie, Artean, Kiki – Benzar (Doukoure 60), Băluţă, Dr. Nedelcu - Alibec, Vl. Morar (Mazilu 46), Pitu (Grameni 60). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Meleke 42, Nemec 44 / Kiki 89

Arbitri: Cătălin Popa - Ciprian Florin Danşa, Laszlo-Imre Bucsi – Horia Mladinovici

Arbitri VAR: Radu Petrescu - Vladimir Urzică

Observator: Dan Victor Berbecaru