Superliga – Play-out: Debut cu dreptul pentru U Cluj, 3-0 cu FC Botoşani

exclusivnews.ro
superliga

Echipa U Cluj a învins vineri, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Botoşani, în primul meci al play-out-ului Superligii, potrivit news.ro

Clujenii au deschis scorul din penalti, prin Dan Nistor, în minutul 15. Intrat în minutul 63, Ante Roguljic a rezolvat meciul cu două goluri. Mai întâi a înscris pentru 2-0 în minutul 77, iar la ultima fază a meciului, în minutul 90+7, a stabilit rezultatul final, 3-0 pentru U Cluj.

U CLUJ: Gertmonas - Oancea, Masoero, Thalisson, Roger – Silaghi (A. Rus 78), G. Simion (Ăiţian 83), Fossati (Doukoure 46), V. Gheorghe (Roguljic 63) - Nistor, D. Popa (Anselmo 83). ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău

FC BOTOŞANI: Ducan – R. Benzar, Miron, Celea, Creţ (Mouaddib 59) - I. Filip, Dican, A. Ferreira (Margiotta 59) – Ed. Florescu (Mitrov 59), E. Lopez (Fulop 59), Kaprof (Şeroni 80). ANTRENOR Bogdan Andone

Cartonaşe galbene: Thalisson 30/ Mitrov 76

Arbitr: Andrei Moroiţă - Ionel Dumitru, Stelian Slabu - Cristian Moldoveanu

Arbitri VAR: Bogdan Dumitrache - Ferencs Tunyogi

Observator: Marcel Savaniu