Superliga: Sepsi OSK Sf Gheorghe și U Cluj ajung la câte 5 meciuri fără victorie

Superliga

Sepsi OSK Sf Gheorghe și Universitatea Cluj și-au împărțit duminică punctele în etapa a 27-a a Superligii, remizând 0-0, pe Sepsi Arena. Daniel Popa putea aduce victoria studenților în minutele de prelungire, când a ratat singur cu portarul. În minutul 82, gazdele au solicitat un penalty, neacordat, notează Mediafax.

Meci anost, cu doar 3 șuturi pe poartă, în total, din partea a două echipe care nu reușiseră o victorie de patru etape, covăsnenii având chiar 4 înfrângeri consecutive.

Prima repriză nu a consemnat nicio fază iminentă de gol, abia în minutul 50 gazdele reușind să producă o primă ocazie, respinsă de portarul Gorcea.

Gorcea a fost din nou protagonist, cu două intervenții consecutive în minutul 78, după ce anterior, gazdele au solicitat un penalty pentru un presupus henț.

Tot covăsnenii s-au simțit îndreptățiți să ceară o lovitură de pedeapsă, la o cădere în careu a lui Ștefănescu.

În minutele suplimentare de joc, Daniel Popa a primit o pasă pe contraatac, a pătruns în careu, dar nu a reușit să îl învingă pe portarul Moldovan.

Sepsi OSK ocupă locul 10, cu 34 de puncte, în timp ce U Cluj e pe 9, cu 35 de puncte.