Suporterii Realului, impresionaţi şi amuzaţi de un interviu dat în spaniolă de Mbappe: În 3 luni va şti tot repertoriul lui Julio Iglesias / Video

goal.com
mbappe

Kylian Mbappe a marcat şi a impresionat după meciul câştigat de Paris Saint-Germain, scor 1-0, cu Real Madrid, nu doar prin evoluţie, dar şi prin faptul că vorbeşte bine limba spaniolă.

La zona mixtă de după meci, Mbappe a răspuns jurnaliştilor francezi, dar şi celor spanioli.

Fanii Realului, unde este dorit atacantul francez, au fost impresionaţi, dar şi amuzaţi de cât de bine vorbeşte limba spaniolă.

"Mbappe vorbeşte spaniola mai bine ca Sergio Ramos şi Gareth Bale", a scris un fan pe Twitter.

"După trei luni în Spania, el va şti pe de rost toate cântecele lui Julio Iglesias", este comentariul de pe canalul Fede de la lose.

"Sigur face cursuri de spaniolă. Nu sunt îndoieli în privinţa destinului său din sezonul viitor", a afirmat un suporter al echipei madrilene.

PSG a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Real Madrid, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Messi, care a avut o evoluţie ştearsă, a ratat un penalti. Mbappe a marcat în final, după o acţiune personală, în minutul 90+4.

În minutul 61, Carvajal l-a faultat pe Mbappe în careu. Penaltiul a fost executat de Messi, dar Courtois a respins în corner.