SURPRIZĂ uriașă în Atletico Madrid - Bayern Munchen / VIDEO

champions league

Atletico Madrid continuă să surprindă în acest sezon al Ligii Campionilor. Formația lui Simeone a trecut în turul semifinalelor pe teren propriu de Bayern Munchen, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Saul Niguez, în minutul 11. Mijlocașul a driblat, pe rând, patru adversari în drumul său spre gol. Victimele spaniolului au fost Alcantara, Bernat, Xabi și Alaba.

VEZI GOLUL AICI

Spaniolii au făcut surpriza și în "sferturi" când au trecut de Barcelona, după ce au fost învinși în prima manșă, scor 1-2, iar în retur au câștigat cu 2-0.

Returul va fi marțea viitoare la Munchen, scrie gsp.ro.

În prima semifinală disputată marți, Manchester City a remizat cu Real Madrid, scor 0-0, fără Cristiano Ronaldo pe teren, fiind accidentat.

Echipele de start:

Atletico: Oblak - Juanfran, Gimenez, Savici, Filipe Luis - Niguez, Gabi, Fernandez, Koke - Griezmann, Torres

Rezerve: Moya, Correa, Gamez, Hernandez, Teye, Torres, Vietto

Bayern: Neuer - Lahm, Martinez, Alaba, Bernat - Xabi - Costa, Alcantara, Vidal, Coman - Lewandowski

Rezerve: Ulreich, Tasci, Ribery, Muller, Kimmich, Gotze, Benatia