Surpriză uriașă în Champions League - Chelsea pierde la Zagreb

Liga Campionilor

Faza grupelor din Liga Campionilor a început marți cu două meciuri, Dinamo Zagreb-Chelsea Londra și Dortmund- FC Copenhaga. Surpriza a fost oferită de croați care s-au impus în fața britanicilor, în timp ce Dortmund a câștigat partida cu FC Copenhaga.

Primul meci din faza grupelor din Liga Campionilor a adus și prima mare surpriză. Dinamo Zagreb a învins pe teren propriu Chelsea Londra. S-a terminat 1-0 pentru gazde care au înscris golul victoriei în minutul 13 prin atacantul Mislav Orsic.

În cel de al doilea meci care s-a încheiat deja, Dortmund s-a impus cu 3-0 pe teren propriu în fața celor de la FC Copenhaga. Golurile au fost marcate de Marco Reus (minutul 35), Raphael Guerreiro (minutul 42) și Jude Bellingham (minutul 83).

Tot marți se vor desfășura alte șase partide din Liga Campionilor. Este vorba despre Benfica-M.Haiha, Celtic-Real Madrid, PSG-Juventus, RB Leipzig- Shakhtar, Salzburg-AC Milan și Sevilla-Manchester City. Toate meciurile vor începe la ora 22.00.