Tottenham s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei, după ce a învins Brentford, scor 2-0

bbc.co.uk
Tottenham - Wolverhampton

Tottenham a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Brentford, din liga a doua, calificându-se în finala Cupei Ligii Angliei, potrivit news.ro

Au marcat: Sissoko '12, Son '70. Oaspeţii au înscris în minutul 63, la scorul de 0-1, dar golul a fost anulat cu VAR pentru un ofsaid.

Dasilva (Brentford) a fost eliminat, în minutul 84, pentru un fault dur asupra lui Hojbjerg.

Pentru al doilea loc în ultimul act al competiţiei se vor înfrunta echipele din Manchester, United şi City, pe Stadionul Old Trafford. Partida este miercuri, de la ora 21.45.