Trafic oprit între localităţile Răducăneni şi Costuleni, pe DN 28, din cauza viscolului: Mai multe camioane au rămas blocate

Autor: Andreea Năstase

Publicat: 15-02-2021

Actualizat: 15-02-2021

Article thumbnail

Sursă foto: www.europafm.ro

Centrul Infotrafic anunţă că, luni, traficul este oprit între localităţile Răducăneni şi Costuleni, pe DN 2, din cauza viscolului. De asemenea, din cauza stratului consistent de zăpadă, mai multe autotrenuri nu-şi pot continua deplasarea.

”Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN28, din cauza condiţiilor meteo nefavorabile (ninsoare/ viscol), circulaţia rutieră este întreruptă pe ambele sensuri pe tronsonul kilometric 111 – 114, între localităţile Răducăneni şi Costuleni, judeţul Iaşi”, a transmis, luni, Centrul Infotrafic, potrivit news.ro.

Citește și: Omul lui Ion Iliescu încă face parte din Guvern! Ajuns la 72 de ani, e șef peste Culte în Cabinetul Cîțu

Sursa citată a precizat că, din cauza stratului consistent de zăpadă, mai multe autotrenuri nu şi-au mai putut continua deplasarea.

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri