Tragerea la sorți a sferturilor de finală ale Cupei României va avea loc luni

Cupa Romaniei trofeu

Echipele calificate în sferturile de finală ale Cupei României îşi vor afla adversarele luni, tragerea la sorţi urmând să se desfăşoare la Casa Fotbalului, de la ora 11.00, a anunţat FRF potrivit news.ro.

În sferturile competiţiei vor evolua Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, Petrolul Ploieşti, Dinamo, Politehnica Iaşi, Sepsi şi Universitatea Craiova.

Meciurile vor avea loc într-o singură manşă, în perioada 3-5 martie, fiecare dintre cele patru confruntări pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare.