Fostul preşedinte, Traian Băsescu a lansat un atac extrem de dur la adresa unui lider PNL. Actualul şef al PMP i-a transmis un mesaj clar actualului primar al Timişoarei, Nicolae Robu.
„Îl asigur pe domnul primar Robu că voi plăti amenda pentru poarta verde. Poate în loc de palmieri o să pună și tei prin oraș. Din banii de amendă să cumpere câțiva tei să-i planteze și va fi toată lumea mulțumită”, a spus Băsescu, la Timișoara, conform tion.ro.
Citeşte şi: Unul dintre cei mai cunoscuți avocați din România a încetat din viață la 33 de ani
PMP a primit o amendă acum câteva săptămâni pentru că poarta de la sediul din Timișoara nu a fost vopsită cu acordul Direcției de Cultură și Patrimoniu. Asta, deși poarta nu ține de clădirea istorică, ci a fost montată de un alt partid, în 2008, iar clădirea este a Primăriei Timișoara. Amenda a venit pe adresa Partidului Mișcarea Populară, reprezentat de Traian Băsescu. Practic, a fost amendat Traian Băsescu. Băsescu a spus, vineri, la Timișoara, că va plăti amenda, care, conform lui Marius Dugulescu, candidatul PMP la Primăria Timișoara, este în valoare de aproximativ 4.000 de lei.
Comentează