Traian Băsescu s-a prezentat la ICCJ pentru a depune o plângere/ UPDATE

Autor: Andrei Radu

Publicat: 05-10-2016

Actualizat: 05-10-2016

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Alexandru Bușcă

Traian Băsescu s-a prezentat în această dimineață la Înalta Curte de Casație și Justiție pentru a depune o plângere. Fostul președinte e urmărit penal în dosarul „Demisia în cinci minute”. Parchetul General a deschis acest dosar pe numele lui Traian Băsescu pe baza unei plângeri depuse împotriva fostului președinte de Ioan Șerb.

Vezi și: Un senator, fost la PNL: 'Se pregăteşte arestarea lui Traian Băsescu, săptămâna viitoare'

Vezi și: SURSE - Cioloș s-a DECIS: data la care va face marele ANUNȚ

De asemenea, Băsescu s-a plâns că este implicat în mai multe procese derulate simultan și că cel mai jenant este dosarul în care este cercetat pentru splălare de bani.

"Cel mai umilitor dosar pe care as fi putut sa-l am. Sa acuzi un fost presedinte de spalare de bani e mult. Acuzatia de abuz in serviciu e jenanta in cazul dosarului fiicei mele.", a spus Traian Băsescu la ICCJ.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri