DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Trei echipe cu români prezente în play-off-ul Europa Conference League, Nice, Rakow şi Fehervar

digisport.ro
romania bosnia fotbal nationala
Nice, la care joacă tânărul mijlocaş ofensiv Rareş Ilie, se va bate pentru calificarea în grupe cu Maccabi Tel-Aviv, a treia clasată în ediţia trecută a campionatului Israelului.

Rakow, vicecampioana Poloniei, la care sunt legitimaţi fundaşul Bogdan Racoviţan şi mijlocaşul Deian Sorescu, va avea o dublă dificilă cu vicecampioana Cehiei, Slavia Praga.

Fehervar, la care evoluează mijlocaşul Claudiu Bumba, are şi ea o misiune dificilă în faţa echipei germane FC Koln.

România este reprezentată de trei echipe în această fază, CFR Cluj, care o va întâlni pe campioana Sloveniei, NK Maribor, FCSB, care va primi replica echipei norvegiene Viking Stavanger, şi Universitatea Craiova, care va înfrunta vicecampioana Israelului, Hapoel Beer-Sheva.

Programul play-off-ului Europa Conference League:
NK Maribor (Slovenia) - CFR 1907 Cluj (România)
RFS (Letonia) - Linfield Belfast FC (Irlanda de Nord)
KKS Lech Poznan (Polonia) - F91 Dudelange (Luxemburg)
FC Shkupi 1927 (Macedonia de Nord) - Ballkani (Kosovo)
HsK Zrinjski Mostar (Bosnia-Herţegovina) - SK Slovan Bratislava (Slovacia)
PFC ŢSKA-Sofia (Bulgaria) - FC Basel 1893 (Elveţia)
FC Vaduz (Liechenstein) - SK Rapid Viena (Austria)
Rakow Czestochowa (Polonia) - SK Slavia Praga (Cehia)
APOEL Nicosia FC (Cipru) - Djurgaardens IF (Suedia)
Maccabi Tel-Aviv FC (Israel) - OGC Nice (Franţa)
Universitatea Craiova (România) - Hapoel Beer-Sheva FC (Israel)
Istanbul Başakşehir FK (Turcia) - Royal Antwerp FC (Belgia)
Fotbal Club FCSB (România) - Viking Stavanger FK (Norvegia)
FK Partizan Belgrad (Serbia) - Hamrun Spartans FC (Malta)
ACF Fiorentina (Italia) - FC Twente Enschede (Olanda)
Villarreal CF (Spania) - HNK Hajduk Split (Croaţia)
1. FC Koln (Germania) - Fehervar FC (Ungaria)
West Ham United FC (Anglia) - Viborg FF (Danemarca)
BSC Young Boys Berna (Elveţia) - RSC Anderlecht Bruxelles (Belgia)
1. FC Slovacko (Cehia) - AIK Solna (Suedia)
Molde FK (Norvegia) - Wolfsberger AC (Austria)
AZ Alkmaar (Olanda) - Gil Vicente FC (Portugalia)

Meciurile din prima manşă vor avea loc pe 18 august, iar cele din manşa secundă pe 25 august. Tragerea la sorţi a componenţei grupelor este programată pentru data de 26 august.

Urmărește-ne:
ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.