ŢSKA Sofia a învins, cu scorul de 1-0, Vitoşa Bistriţa, în etapa a 25-a a campionatului bulgar de fotbal

ŢSKA Moscova a învins în deplasare formaţia Vitoşa Bistriţa cu scorul de 1-0 (0-0), într-un meci disputat sâmbătă în etapa a 25-a a campionatului bulgar de fotbal, prima de la reluarea sezonului întrerupt din cauza pandemiei de coronavirus.

Unicul gol al lui ŢSKA a fost marcat de Evandro în minutul 85. Meciul s-a jucat cu un număr limitat de spectatori. Ali Sowe, de la echipa sofiotă, a ratat un penalty în minutul 25, potrivit agerpres.ro.

Tot sâmbătă, FC Dunav Ruse a remizat, 0-0, cu Arda Kardjali, iar FK Botev Vraţa a învins în deplasare Botev Plovdiv cu 1-0.

Vineri, Ludogoreţ Razgrad, deţinătoarea titlului, a întrecut-o pe Levski Sofia cu scorul de 1-0, în deplasare. În alt meci jucat vineri, Lokomotiv Plovdiv a dispus de Etăr Veliko Târnovo cu 2-0.

În clasament, Ludogoreţ Razgrad conduce cu 58 puncte (24 jocuri), urmată de Lokomotiv Plovdiv, 49 puncte (25 j), ŢSKA Sofia, 49 p (24 j), Levski Sofia, 46 p (25 j), etc.