Turcia - Galatasaray redescoperă gustul succesului după șapte etape

wallpaperflare.com
Logo Galatasaray

Galatasaray Istanbul a învins-o cu 2-0 acasă pe Antalyaspor, sâmbătă, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului Turciei, acesta fiind primul succes după şapte meciuri în Super Lig pentru echipa antrenată de Fatih Terim.

Golurile au fost marcate de Sofiane Feghouli, în minutul 45+1, şi Kerem Akturkoglu (52). Olimpiu Moruţan a fost introdus din minutul 73 la învingători. Celălalt fotbalist român al lui Galatasaray, Alexandru Cicâldău, a fost suspendat pentru acest meci din cauza cumulului de cartonaşe galbene.

Galata venea după patru egaluri şi trei înfrângeri în ultimele şapte partide de campionat.

În clasament, echipa din Istanbul este pe locul 8, cu 27 de puncte.

Yeni Malatyaspor, formaţia antrenată de Marius Şumudică, va juca sâmbătă în deplasare cu Fenerbahce Istanbul. Yeni Malatyaspor este pe locul 19, penultimul, cu 15 puncte după 18 jocuri.