Udinese a învins la Sassuolo şi a rămas pe locul patru în clasament -Fiorentina a pierdut la Bologna; egal între Lecce şi Monza

News.ro
minge fotbal poarta

Echipa Udinese a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Sassuolo, şi se află pe locul patru în Serie A. Bologna a dispus de Fiorentina, iar Lecce şi Monza au încheiat la egalitate în etapa a şasea din Serie A, potrivit news.ro.

Udinese a câştigat la Sassuolo cu un forcing în ultimul sfert de oră al meciului şi cu trei goluri marcate de fotbalişti introduşi în joc în repriza secundă. Gazdele au deschis scorul prin Frattesi, în minutul 33, iar Udinese a egalat târziu, în minutul 75 prin Beto. Pe final, Samardzic a înscris în minutul 90+1, iar Beto a stabilit scorul final în minutul 90+3 şi echipa lui Andrea Sottil este pe locul 4 în Serie A.

Celelalte rezultate înregistrate duminică în meciurile din etapa a şasea a Seriei A:

Atalanta Bergamo – Cremonese 1-1 (Demiral 74 / Valeri 78);

Bologna – AC Fiorentina 2-1 (Barrow 59, Arnautovic 62 / L. Martinez 54);

Lecce – Monza 1-1 (J. Gonzalez 48 / Sensi 35).