Un adolescent de 15 ani a murit, după ce a condus maşina tatălui său şi a provocat un accident

Autor: Roxana Ghiorghian

Publicat: 14-02-2019

Actualizat: 14-02-2019

Article thumbnail

Sursă foto: www.antena3.ro

Un minor în vârstă de 15 ani a murit joi dimineaţă, după ce a luat maşina tatălui său şi a produs un accident rutier în satul Dăscăleşti, răsturnându-se cu autovehiculul în afara şoselei, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Buzău, potrivit Agerpres.

"Din primele verificări efectuate de poliţişti, a reieşit că un minor de 15 ani din comuna Ciorăşti, judeţul Vrancea, a luat maşina tatălui său, fără acordul acestuia, şi s-a deplasat pe DJ 202 către Buzău", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ, inspectorul principal Ane-Marie Vrapciu.

Citește și: Un incendiu puternic a izbucnit la o fabrică de prelucrare cherestea

Potrivit sursei citate, la ieşirea din satul Dăscăleşti, comuna Puieşti, adolescentul a pierdut controlul direcţiei autoturismului şi s-a răsturnat de mai multe ori în afara părţii carosabile. 

"Accidentul s-a soldat cu decesul tânărului. În cauză poliţiştii au întocmit dosar penal, fiind continuate cercetările", a precizat reprezentantul IPJ Buzău.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri