fotbal tv

Un suporter al echipei engleze Norwich a fost arestat și suspendat după ce a aruncat un telefon mobil pe teren în timpul meciului cu Tottenham, de sâmbătă, scor 2-2, anunță MEDIAFAX.

Suporterul lui Norwich a fost arestat în pauza meciului, după ce a aruncat un telefon în teren, relatează BBC. Gestul său a fost provocat de o decizie a arbitrajului video, care a anulat golul reușit de Teemu Pukki, în minutul 34.

Formația engleză a decis, luni, să îi interzisă accesul pe stadion pentru următorii trei ani. De asemenea, polițiștii din Norfolk vor investiga cazul în continuare.

"Clubul Norwich City continuă să aibă toleranță zero pentru comportament inacceptabil și discriminatoriu", se arată în comunicatul emis.

Partida dintre Norwich și Tottenham, din runda cu numărul 20 a Premier League, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.