Un suporter i-a spart capul jucătorului lui AS Roma, Lorenzo Pellegrini, la meciul din Europa League cu Bașakșehir: Arbitrul Ovidiu Hațegan a întrerupt partida

gsp.ro
ovidiu hategan

Jucătorul lui AS Roma s-a ales cu capul spart în timpul partidei dintre Istanbul Bașakșehir și AS Roma, scor 0-3, după ce un suporter a aruncat cu o monedă, anunță MEDIAFAX.

Ovidiu Hațegan, arbitrul însărcinat cu dirijarea partidei a fost nevoit să întrerupă partida pentru aproximativ 5 minute.

În minutul 53, Pellegrini urma să execute o lovitură de la colțul terenului când o monedă l-a nimerit în cap. Jucătorul a făcut semn că este lovit. Hațegan s-a îndreptat spre jucător și a anunțat crainicul că va opri partida.

După ce Pellegrini a primit îngrijiri medicale, a mai continuat partida până în minutul 71, când a fost înlocuit cu Under.