Un tânăr de 22 de ani, băut, cu un copil de 3 ani în mașină, a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat pe un drum județean din Arad

Autor: Andreea Năstase

Publicat: 14-11-2021

Actualizat: 14-11-2021

Article thumbnail

Sursă foto: Romania24.ro

Un tânăr de 22 de ani s-a răsturnat sâmbătă seara cu mașina pe un drum județean din Arad. Acesta și o fetiță de 3 ani, aflată în mașină, au fost duși la spital. Polițiștii au stabilit că tânărul consumase alcool, potrivit Mediafax.

Potrivit IPJ Arad, accidentul a avut loc sâmbătă seara pe DJ 709C.

În urma verificărilor a reieșit că un bărbat de 22 de ani din Pâncota, care conducea din direcția Sanpaul spre Arad, a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat în afara drumului.

În urma impactului a rezultat rănirea ușoară a șoferului și a unei fetițe de 3 ani, pasageră în autoturism. Cei doi au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

Testarea cu aparatul etilotest a indicat o alcoolemie de 0,99 mg./l. alcool pur în aerul expirat.

Pe numele bărbatului a fost întocmit un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri