Universitatea Cluj a pierdut testul cu FC Nurnberg (1-2)

universitatea cluj u cluj

Echipa de fotbal Universitatea Cluj a fost învinsă de formaţia germană de ligă secundă FC Nurnberg cu scorul de 2-1, joi, într-un meci amical disputat în două reprize a câte 30 de minute, în stagiul de pregătire din Antalya (Turcia), informează Agerpres.

Adrian Bălan a marcat golul ''şepcilor roşii'' (3), în timp ce pentru echipa din Zweite Bundesliga (locul 11) au punctat Erik Shuranov (38) şi Lukas Schleimer (49), potrivit site-ului clubului clujean.

Directorul tehnic Ioan Ovidiu Sabău a început cu următorul ''unsprezece'': Gorcea - D. Oancea, Nowak, Fl. Ilie, Horşia - Romario Pires, G. Simion, Haită - L. Fulop, Bălan şi Hleihil.

În partea a doua au prins minute şi jucătorii care au fost rezerve la început, A. Păun - R. Trif, I. Filip, Ze Gomes şi Tescan.

"U" va disputa vineri 13 ianuarie, ultimul amical din Turcia, contra formaţiei elveţiene de ligă secundă Schaffhausen.