Veste cumplită pentru Van Persie: O accidentare gravă i-ar putea pune capăt carierei

Robin Van Persie

Atacantul olandez Robin Van Persie a suferit o ruptură a ligamentelor încrucişate de la genunchiul stâng, după ce s-a accidentat la un antrenament al naţionalei ţării sale, potrivit presei turce, citată de lequipe.fr.

Această accidentare ar putea reprezenta sfârşitul carierei de fotbalist, ţinând cont de faptul că Van Persie are 34 de ani, anunță News.ro.

El revenise la naţională după o pauză de doi ani. Van Persie a intrat în repriza a doua a meciului de joi, cu Franţa, scor 0-4, iar a doua zi s-a accidentat la antrenament.

Fotbalistul echipei Fenerbahce are 101 selecţii la naţionala Olandei, pentru care a marcat 50 de goluri.