Victor Ciutacu, despre Klaus Iohannis: 'E o caricatură ambulantă. N-am văzut de când mama m-a făcut personaj public mai inadecvat'

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 12-01-2022

Actualizat: 12-01-2022

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Jurnalistul Victor Ciutacu a comentat ultimele ieșiri publice făcute de președintele României, Klaus Iohannis, despre care spune că e „inadecvat” în contextul actual din țară.

„Oamenii fac infarct când citesc facturile la curent și gaze, Înaltul consolidează flancul estic al NATO. Mai avea să transmită salutul lui frățesc participanților la Cupa Mondială de schi alpin și la Turneul Campionilor la golf. N-am văzut de când mama m-a făcut personaj public mai inadecvat. Pe ăsta nici n-ai cum să-l caricaturizezi, el însuși e o caricatură ambulantă”, a spus Ciutacu, pe pagina sa de Facebook.

Românii au început să primească facturi mari la energie, iar un bărbat din Brăila chiar a făcut infarct.

Vezi și: VIDEO | Klaus Iohannis, mesaj clar pentru ambasadorii străini: România vrea să scape de MCV și să intre în Schengen .

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri