Victorie a celor de la Gaz Metan Mediaş în fața ardelenilor de la Hermannstadt, scor 2-0: Gazde au terminat meciul în 9 oameni

descopera.ro
fotbal minge

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a doua a Ligii I, în care de la gazde au fost eliminaţi doi jucători, potrivit news.ro.

Au marcat M. Constantin ’49 (penalti) şi Chamed ’71.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 45+1, când a fost eliminat Cordea, iar în minutul 84 au rămas cu încă un jucător în minus, Dâlbea, care a primit al doilea cartonaş galben.

Hermannstadt: Rodrigues Novo – Măţel, Dandea, Luchin, Tătar – Cordea, Dumitriu, Dâlbea, Caiado (Petrescu ’50) – Buzan (Mezin ’50), Tsoumou (Debeljuh ’75). Antrenor: Costel Enache

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu, Constantin, Larie, Cikarski – Droppa, Roşu – Ely Fernandes (Chamed ’58), Olaru, Drăghici (Sanoh ’63) – Buş (Popa ’81). Antrenor: Edward Iordănescu.

Cartonaşe galbene: Buzan ’29, Caiado ’40, Mezin ’60, Dâlbea ’62, ’84, Tătar ’73 / Larie ’25, Creţu ’38, Cikarski ‘58

În minutul 50, a primit cartonaş galben şi tehnicianul Costel Enache.

Cartonaşe roşii: Cordea ‘45+1, Dâlbea ‘84

Arbitri: Sebastian Colţescu – Marius Nicoară, Ionel Valentin Dumitru – George Cătălin Găman

Observatori: Ioan Bogdan, Ioan Onicaş